نفوذ به اسکایپ مک از طریق یک رخنه امنیتی

سطح بندی مطلب:
مقدماتی
نفوذ به اسکایپ مک از طریق یک رخنه امنیتی  - لوگکت
کاربران مک بهتر است که مراقب استفاده شان از اسکایپ باشند و همین الان نسبت به آپدیت آن اقدام کنند. زیرا در نسخه ویژه مک او اس این برنامه رخنه امنیتی خطرناکی کشف شده است.

گوردون مددرن محقق امنیتی، رخنه ای را در اسکایپ مک کشف کرده، که به یک هکر با تجربه اجازه می دهد تنها با ارسال یک پیام اسکایپ، کنترل سیستم قربانی را از راه دور در دست بگیرد. مددرن می گوید که این حفره را به شکل اتفاقی پیدا کرده اند، اما شناخت مشکلات و آسیب های احتمالی آن مقداری زمان برده است.


این محقق می گوید که یک ماه پیش با اسکایپ تماس گرفته و این مشکل امنیتی را به انها گزارش کرده است، اما اسکایپ هنوز برای حل آن اقدامی نکرده است! در مقابل اسکایپ ادعا می کند که به روز رسانی لازم برای حل این مشکل را روز ۱۴ آوریل به طور عمومی ارائه کرده است و تنها مشکل موجود این است که به کاربران برای نصب این آپدیت اخطار نداده است.

اما از طرفی بعد از اعلام وجود این آسیب امنیتی توسط سایت ZDNet انگلیس و Mashable، اسکایپ اعلام کرده که این موضوع را جدی گرفته است و طی یک هفته آینده آپدیت ویژه آن را ارائه خواهد کرد!

البته این مشکل به گونه ای است که تا زمانی کاربران تماس های صوتی یا پیام های صوتی افراد ناشناس را تایید نکرده اند، خطری آنها را تهدید نمی کند.


شیوه رفع ایراد امنیتی

سایت اسکایپ دو شیوه را برای این کار پیشنهاد کرده است:

۱- برنامه را باز کرده و مسیر زیر را دنبال کنید، تا به روز رسانی لازم انجام شود:

Skype -> Check for Updates

۲- به صفحه دانلود برنامه اسکایپ رفته، نسخه جدید آن را دانلود و نصب کنید.

نفوذ به اسکایپ مک از طریق یک رخنه امنیتی  - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: