کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check

سطح بندی مطلب:
مقدماتی
کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت
همیشه یکی از دغدغه های ما اطمینان از امنیت کامپیوتر و ارتباطات اینترنتی مان است. انواع و اقسام برنامه های آنتی ویروس و آنتی اسپای ور و غیره را روی سیستم مان نصب می کنم و همیشه مراقب رفتارهای مان در فضای مجازی هستیم. اما استفاده از این همه برنامه و مرورگرهای مختلف دردسر تازه ای ایجاد می کنند: کنترل و مدیریت به روز بودن برنامه های مختلف!

F-Secure Health Check برنامه تحت وب رایگانی از شرکت F-Secure است که به شما می گوید کامپیوترتان امن است یا خیر. و همچنین به شما در حل مشکلات امنیتی سیستم کمک می کند. برنامه می تواند فعال و به روز بودن (up-to-date) ابزارهای امنیتی چون آنتی ویروس، فایروال یا آنتی اسپای ور سیستم را به شما گزارش کند.
این برنامه همچنین عکس ها، متن ها ودیگر فایل های مهم و غیر قابل جبران شما را مرتبا کنترل می کند تا مطمئن شود شما نسخه بک آپ مناسبی از آنها در اختیار دارید.
علاوه بر این، دائما همه برنامه ها از قبیل سیستم عامل، مرورگرها و مدیا پلیر ها را چک می کند تا از به روز بودن آنها اطمینان یابد و به شما گزارش کند.

کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت

برای استفاده از برنامه اف-سکیور آدرس http://www.f-secure.com/en_EMEA-Labs...s/health-check را در مرورگر خود باز کنید. این برنامه با زبان جاوا نوشته شده است. لذا قبل از اجرای آن اطمینان یابید که جاوا بر روی سیستم و مرورگر شما نصب شده باشد. با رفتن به آدرس http://www.java.com/en/download/index.jsp می توانید برنامه جاوا را دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید.

نکته: متاسفانه این برنامه تنها ویژه سیستم عامل های ویندوز ایکس پی، ویستا و سون است. همچنین بر روی مرورگرهای اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و گوگل کروم قابل استفاده است.

بعد از ورود به صفحه برنامه از طریق مرورگر، از لیست آبشاری زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید و دکمه Run Check را برای شروع کار برنامه کلیک کنید.

کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت

برنامه جاوا به شما اخطار می دهد و تاییدیه شما را برای اجرای این برنامه درخواست می کند. برای تایید کار و شروع فعالیت برنامه دکمه Run را کلیک کنید.

کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت

پنجره مربوط به برنامه F-Secure Health Check در یک صفحه جداگانه باز شده و برنامه برای یافتن ایرادها و مشکلات شروع به اسکن سیستم شما می کند. بسته به سرعت اینترنت و حجم برنامه های سیستم تان، ممکن است این کار دقایقی طول بکشد. پس از اتمام اسکن، برنامه نتایج را به شما نشان می دهد.

نتایج در سه گروه امنیتی، بک آپ و برنامه های بحرانی دسته بندی شده و به نمایش در می آیند. در گروه امنیتی برنامه های ضد بدافزار، آنتی ویروس، فایروال و برنامه های اینچنینی قرار می گیرند. گروه بک آپ به راهنمایی شما درباره راه حل های تهیه نسخه پشتیبان می پردازد. گروه برنامه های بحرانی لیستی از برنامه های مهم از قبیل مرورگر و سیستم عامل را به نمایش می گذارد و اطلاعات لازم درباره به روز بودن آنها را در اختیارتان می گذارد. در تب Solution هم می توانید پیشنهادهای برنامه برای حل برخی مشکلات لیست شده را ببینید.

کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت

اگر هم در تب Solution بر روی عبارت Solve در جلوی هر کدام از مشکلات کلیک کنید تا پیشنهاد برنامه را برای حل مشکل ببینید، به صفحه فروشگاه اینترنتی شرکت F-Secure منتقل می شوید تا بتوانید برنامه مربوط به حل آن مشکل خاص را خریداری و نصب کنید.
هر چند که به نظر می رسد راه حل های این برنامه چندان به کار نمی آیند و بازاریابانه هستند. اما همین که لیستی از مشکلات امنیتی تان دارید، کمک بسیار بزرگی است که می توانید به روشهای مختلف آنها را برطرف کنید.

کنترل امنیت سیستم با F-Secure Health Check - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: