روش های پاک کردن ایمن اطلاعات ممکن است برای SSDها موثر نباشند

سطح بندی مطلب:
متوسط
روش های پاک کردن ایمن اطلاعات ممکن است برای ssdها موثر نباشند  - لوگکت
قبلا به شما نشان دادیم که چگونه میتوان رسانه های فیزیکی را به شکل مطمئنی پاک کرد. اما اخیرا تحقیقی به عمل آمده که نشان میدهد بیشتر روش های پاک کردن ایمن بر روی SSD ها به درستی عمل نمی کنند.


محققان دانشگاه یو سی در سان دیگو دریافته اند که روش هایی که معمولا برای حذف اطلاعات از هارد دیسک ها به کار می بریم، در دیسک هاس SSD چندان کارایی ندارند. بعد از آزمایش بر روی 12 SSD ، تنها 4 تای آنها به صورت کاملا امن پاک شدند. حتی هنگامی که خواستند یک فایل خاص را به صورت امن پاک کنند ، موفقیت کمتری به دست آمد.


محققان می گویند بهترین راه برای حفاظت از داده ها در دیسک های SSD، رمزگذاری کل دیسک بلافاصله بعد از نصب سیستم عامل است. هر گاه هم که دیگر به آن احتیاج نداشتید، تنها کافی است کدهای رمزگذاری بسیار مشکلی را روی آن ست کرده و آن را به حال خود رها کنید، تا هیچ کس دیگر امکان بازیابی رمز و اطلاعات آن را نداشته باشد. آنها یاداور می شوند که پاک کردن مطمئن SSD های رمزگذاری نشده بسیار مشکل و در برخی موارد غیر ممکن است.


اگر به فکر ارتقای هارد درایو خود هستید، احتمالا تا وقتی که یک روش مطمئن برای پاک کردن SSD پیدا نشود، دوست ندارید که SSD قبلی خود را در بفروش برسانید. پس رمزگذاری امن را قبل از فروش دیسک SSD فراموش نکنید.


متن کامل تحقیق


چگونه از فایل های محرمانه خود محافظت کنیم
روش های پاک کردن ایمن اطلاعات ممکن است برای ssdها موثر نباشند  - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: