سطح بندی مطلب:
مقدماتی
۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher
امنیت و حریم شخصی دو مقوله ها و شاخص مهم در انتخاب یک مرورگر به حساب می آیند. اهمیت این شاخص ها به حدی است که حتی بیش از سرعت، بر مشخص شدن پیروز جنگ مرورگرها، تاثیر پذیر خواهد بود. در این بین اکثر مرورگرها به توسعه Private Browsing پرداخته اند تا جایی در این جنگ داشته باشند. اما فایرفاکس با توجه به افزونه های امنیتی زیادی که دارد، بدون شک یکی از سردمداران این نبرد است. در این مطلب به تعدادی از مهمترین افزونه های امنیتی این مرورگر پرداخته می شود که امنیت را برای شما به ارمغان می آورند.با نصب و فعال کردن این افزونه قابلیت Private Browsing در فایرفاکس را به صورت مداوم در اختیار شما قرار می گیرد. با مرور وب در حالت Private Browsing هیچ رد پایی از خود به جا نمی گذارید. این افزونه قابلیت ذخیره اطلاعاتی همچون Browsing History، کوکی ها، Cach و اطلاعات سایر تب ها را غیرفعال می کند. فعالیت Stealther شبیه حالت incognito در مرورگر کروم است. همچنین افزونه Distrust نیز کاری مشابه انجام می دهد.افزونه های Stealther و Distrust نیازمند فعال شدن هستند و در صورتی که غیرفعال باشند، قابلیت پاک کردن رد پاها به هنگام مرور وب را ندارند. با استفاده از Close ‘n’ Forget شما این امکان را دارید که با بستن تب جاری، کلیه اطلاعات فرم ها و تاریخچه مرور وب در آن تب را از مرورگر خود پاک نمایید. این قابلیتی بسیار مفید است که تنها با استفاده از این افزونه به صورت فوری و برای یک تب خاص، در اختیار شما قرار می گیرد. پس استفاده از آن توصیه می شود.

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisherچه خواننده نگهبان باشید و چه نباشید، با خطرات و مشکلاتی که ویروس ها، جاسوس افزارها، بد افزارها، تبلیغ افزارها، اسپم های خطرناک و فیشینگ برای ما به وجود می آورند، آشنا هستید. اما WOT افزونه ای است برای کمک به شما در برابر این خطرات. با نصب WOT بر روی فایرفاکس، هنگام مرور سایت های خطرناک، به شما اخطار داده می شود. این کار با استفاده از امتیازی که WOT از طریق منابع گوناگون در مورد صفحه مورد نظر دریافت می کند، انجام می شود. در نتیجه نه تنها در برابر خطرات در امان هستید، بلکه می توانید در صورتی که کودکتان از کامپیوتر استفاده می کند، از این افزونه برای جلوگیری از نمایش سایت های مستهجن، استفاده کنید. البته قبلا در نگهبان با این افزونه به طور کامل اشنا شده اید:

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

امنیت بدون قید و شرط را باید با این افزونه در فایرفاکس تجربه کنید. NoScript با شناسایی کدهای مخرب و خطرناکی که ممکن است در صفحات وب سایت ها وجود داشته باشد، آنها را مسدود کرده و از اجرا شدنشان جلوگیری می کند. قطعه کد های جاوااسکریپت و سایر قطعه کد هایی که پتانسیل اجرای کدهای مخرب را دارند، با استفاده از این افزونه شناسایی می شوند. و شما را در برابر خطراتی همچون اسکریپت-حمله ها و کلیک دزدی، محافظت می کند. درباره این افزونه بیشتر بخوانید.

NoScript افزونه ای برای وبگردی ای امن۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

Panic به شما اجازه می دهد، کلیه تب های جاری در مرورگر را با یک تب خاص در مرورگر خود، جایگزین کنید. در این حالت، در صورتی که دفعه بعد رئیس تان به یکباره وارد اتاق شد، با فشردن کلیدی که در تنظیمات مشخص میکنید، می توانید کلیه تب ها را با یک تب جایگزین کنید. می توانید یک لینک را به صورت پیشفرض در تنظیمات این افزونه قرار دهید تا به جای تب های شما قرار گیرد.این قابلیت را دارد که تب ها و تاریخچه فعلی شما را به صورت موقت ذخیره و سپس پاک کرده و تب های شما را با صفحه خانگی فایرفاکس جایگزین کند. شما می توانید در زمان مقتضی، اطلاعاتی همچون تاریخچه مرورگر، کوکی ها و رمزهای عبور ذخیره شده را که این افزونه موقتاً پاک کرده، برگردانید.

TabRenamizer / Page Title Eraser این دو افزونه (+ و +)

قادر به تغییر نام یا پاک کردن عنوان صفحاتی که در حال مرور آنها می باشید، هستند. با استفاده از TabRenamizer می توانید عنوان تب های دلخواه خود را تغییر دهید.

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

همچنین با استفاده از Page Title Eraser می توانید نام و حتی آیکون کلیه تب های باز خود را پاک نمایید.

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

Gish It / tEMPORARYiNBOX / spamavert این سه افزونه قادر به حفاظت از صندوق پست الکترونیکی شما در برابر اسپم ها هستند. برای دانلود آنها به این آدرس ها (+ و + و +) مراجعه نمایید.۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

با استفاده از این افزونه نگرانی های احتمالی شما از سوء استفاده از حریم شخصی تان به حداقل می رسد. این افزونه یک گارد ویژه در برابر کوکی های غیرمجاز و غیرقابل اعتمادی است که ممکن است اطلاعات ورودی و صفحات لاگین شما را مورد هدف قرار دهند. این افزونه مانع ذخیره اطلاعات در سایت هایی که با استفاده از کوکی ها اطلاعات لاگین شما را نگهداری می کنند، می شود. Ghostery

۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

این افزونه همانند یک برج دیده بانی عمل می کند. در واقع با شناسایی رفتارها، باگ ها، اطلاعات دریافتی و ارسالی و سایر موارد مشکوکی که حین مرور یک سایت، ممکن است بروز کند، مراقب رفتارهای مخفی سایت ها است. بدین ترتیب با کنترل هر مورد مشکوکی از دسترسی های بی مورد و بروز هر گونه مورد مشکوکی، پیشگیری می کند.با استفاده از JSview می توانید سورس کد فایل های CSS و javascript که از آدرس های دیگری در صفحه مورد نظر بارگذاری می شوند، مرور کنید. در صورتی که قطعه ای از کد های مربوطه مضر باشد، می توانید با استفاده از این افزونه از آن مطلع شوید. همچنین JSview قابلیت جلوگیری از ارسال اطلاعات مهم به مقاصد مورد نظر این کدهای مخرب را نیز دارا است.

***

در نهایت در صورتی که امنیت و حفاظت از اطلاعات ضروری شما برایتان اهمیت دارد، لازم است مرورگری را انتخاب کنید که امنیت یا امکانات امنیتی ویژه ای دارد. پس چنانچه فایرفاکس را برای گشت و گذار امن در وب، انتخاب کرده اید، افزونه هایی که در این مطلب اشاره شد، از یاد نبرید. اگر افزونه ای امنیتی را می شناسید که در لیست بالا معرفی نشده اند، لطفاً از آن یاد کنید.


مطالب مرتبط: وبگردی امن با فایرفاکس سرعت اینترنت بیشتر و امنیت بالاتر با AdBlockPlus وبگردی امن تر با افزونه Https Everywhere فایرفاکس با LastPass فرماندهی رمزهای عبور را در دست بگیرید
۱۰ افزونه امنیتی برتر برای فایرفاکس - LOGECT Publisher

Read more (locally) ...


Partner : Negahbaan

--------------------------------------------------

LOGECT Publisher Network™ (beta) is a Service that allows others to publish their syndicated content by RSS Feeds.

Similar Threads: