سطح بندی مطلب:
مقدماتی


معرفی شایع ترین نرم افزارهای مخرب شناسایی شده در سیستم عامل مک - LOGECT Publisher


شرکت امنیتی سوفوس (Sophos) به تازگی یک نرم افزار آنتی ویروس رایگان برای کاربران خانگی منتشر کرد که در حال حاضر 150.000 کاربر فعال دارد، شرکت سوفوس بر روی نرم افزارهای مخرب شایع که کاربران مک اغلب با ان مواجه می شوند تجزیه و تحلیلی انجام داده که در ادامه به ان می پردازیم. تا متوجه بشوید اگر کاربر سیستم عامل Mac OS هستید نباید خودتان را از شر بدافزارها ایمن بدانید و هر چه زودتر نرم افزارهای امنیتی لازم را نصب کنید.

بر طبق اطلاعات منتشر شده توسط سوفوس، لیستی از 20 نرم افزارهای مخرب برتر که به صورت کلی گزارش هایی کمتر از 50 هزار مورد آلودگی بین تاریخ های دو تا شانزدهم نوامبر 2010 داشته اند به صورت درصد آلودگی هر یک در زیر آمده است: (Mal= بدافزار، Troj=تروجان، OSX= مک )

Mal/ASFDldr-A - 4.62%
Troj/Javadl-V - 3.67%
Mal/JavaKC-G - 2.96%
Mal/JavaKC-E - 2.36%
Troj/KeygenD-P - 1.59%
Mal/JavaHU-A - 1.36%
Mal/JavaK-CI - 1.35%
Troj/JavaDL-X - 1.21%
Troj/Bytever-G - 1.11%
Mal/JavaHibis-A - 1.06%
Mal/JavaK-CK - 1.03%
OSX/Jahlav-C - 0.98%
Troj/JavaDL-J - 0.96%
OSX/DNSCha-E - 0.95%
Mal/Javasnd-C - 0.91%
Macl/Conficker-A - 0.80%
Troj/JavaDL-W - 0.76%

بسیاری از تهدیداتی که در سیستم عامل ویندوز به طور خاص شناسایی شده اند، به طور مستقیم برای سیستم عامل مک او اس اکس تهدید محسوب نشده و به این سیستم عامل حمله نمی کنند، اما این الودگی ها می توانند از سیستم های مکینتاش به سیستم عامل دیگر منتقل شوند.

با این حال، این لیست همچنین به برخی از تروجان های خاص سیستم عامل مک ایکس اشاره داشته، که معمولا توسط هکرها بر روی سایت های بیت تورنت به شکل دیگری نشان داده می شوند، یا در وب سایت هایی به عنوان یک دانلود رایگان اغواکننده یا پلاگینی برای مشاهده فرمت خاصی از ویدئوها کار گذاشته می شوند، و حملات جاوای مستقل از نوع سیستم عامل محسوب می گردند.

گراهام کلولی (Cluley) ، مدیر ارشد فن آوری در شرکت سوفوس معتقد است: « اکنون وقتی صحبت از محافظت از رایانه ها در مقابل تهدید نرم افزارهای مخرب به میان می آید، کاربران مکینتاش دیگر نمی توانند مانند کبک سر خود را زیر برف کنند و خیالشان از تهدیدات راحت باشد!».

« تا زمانی که کاربران مک به درستی از رایانه خود محافظت نکنند، آنها به طور فزاینده ای توسط مجرمان سایبری به عنوان یک هدف نرم و سهل الوصول مورد توجه قرار گرفته و بنابراین شاهد هستیم که حجم بدافزارهای طراحی شده به طور خاص برای مک همچنان افزایش یابد. این اعتقاد را از روی اطمینان می گویم چرا که به تازگی بازخوردهای فراوانی از سوی کاربرانی دریافته کرده ایم که هنگام کشف یک تروجان روی رایانه مکینتاش مورد علاقه خود شگفت زده و وحشت زده شدند. امیدوارم، کاربران این سیستم عامل روز به روز بیشتر به درک این مسئله برسند که رعایت نکات امنیت برای پیشگیری از مشکلات بدافزاری تنها برای کاربران کامپیوترهای شخصی (PC) یک مسئله مهم محسوب نشده بلکه برای کاربران مک نیز این چنین است و با این پیش فرض شروع به اقدامات بیشتری برای حفاظت از رایانه های خود با استفاده از شیوه های مناسب امنیتی نمایند.»


معرفی شایع ترین نرم افزارهای مخرب شناسایی شده در سیستم عامل مک - LOGECT Publisher

Read more (locally) ...


Partner : Negahbaan

--------------------------------------------------

LOGECT Publisher Network™ (beta) is a Service that allows others to publish their syndicated content by RSS Feeds.

Similar Threads: