• جاسوسی در سیستم اطلاع رسانی حساب کاربری در فیسبوک

  فیسبوک، این غول بزرگ شبکه های اجتماعی با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ ملیون کاربر همواره مورد توجه هکرها و خرابکاران بوده است، نه تنها کسانی که دستی در زمینه هک و امنیت دارند بلکه افراد عادی نیز به این موضوع گرایشی ویژه دارند، طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط محققان ۵۰ درصد از افراد عادی، به هنگام یافتن گوشی موبایل ابتدا تلاش میکنند تا به اطلاعات درون گوشی دست پیدا کنند و احتمالا یکی از موضوع های مورد علاقه شان دسترسی به اطلاعات شما در شبکه های اجتماعیست.


  در این مقاله قصد دارم (لوگکت) تا یک راه جهت جاسوسی در سیستم اطلاع رسانی فیسبوک معرفی کنم، البته جهت حفاظت از لو رفتن اطلاعتان خودتان، نه جاسوسی در حساب کاربری اعضای خوانواده یا دوستانتان!


  اگر یکی از کاربران شبکه اجتمایی فیسبوک هستید پس بخوبی با سیستم اطلاع رسانی یا Notifications آشنایی دارید، سیستمی که وظیفه اش خبررسانی رویدادها و دیگر فعالیت های مرتبط با حساب کاربری شماست، این سیستم به صورت همزمان همه رویداد ها را به اطلاع شما میرساند و همچنین به شما این امکان را میدهد که از طریق پیامک و یا RSS Feed یا خبر مایه مشترک این رویداد ها شوید.
  نکته نه چندان جالب و شاید جذاب برای بعضی از کاربران این است که ردیابی یا جاسوسی در سیستم Notifications از طریق دسترسی به لینک خبر مایه یا RSS سیستم اطلاع رسانی افراد امکان پذیر است، بدین صورت که اگر کسی فقط برای چند لحظه به حساب کاربری فیسبوک شما سرک بکشد و این لینک را کپی و نزد خود نگه دارد همواره میتواند این رویدادها را دورادور دنبال کند و یا به اصطلاح جاسوسی کند!

  مثلا وقتی در خانه با رایانه شخصی وارد حساب کاربری خود شده اید، و لحظه ای جهت انجام کاری از رایانه خود دور میشوید دوست شما میتواند در مدت زمانی کمتر از ۵ ثانیه لینک خبر مایه سیستم اطلاع رسانی حساب کاربریتان را کپی کند و دورادور نظاره گر این رویدادها باشد!
  جهت دسترسی به این لینک (لوگکت) کافیست تا به این لینک رجوع کنید و از میان دو گزینه Text Message و RSS روی RSS راست کلیک کنید و لینک آن را کپی کنید و از طریق RSS Reader این لینک را دنبال کنید.
  این مقاله جهت هوشیاری شما و مراقبت بیشتر از حریم شخصیتان نوشته شده و عواقب سوء استفاده از آن بر عهده خود کاربر میباشد.


  • سطح: مبتدی
  • نویسنده: مهدی
  • انتشار این مطلب تنها با ذکر منبع مجاز است
  5 پاسخ
  1. Cyber's Avatar
   Cyber -
   thank you

  1. سامان's Avatar
   سامان -
   مرسی

  1. ثبت نام نشده's Avatar
   ثبت نام نشده -
   FB is all about spying

  1. Looki's Avatar
   Looki -
   cool

  1. میهمان's Avatar
   میهمان -
   این یک باگ امنیتی به حساب میاد، باید به فیسبوک گزارش بدید

  ارسال پاسخ